Ve čtvrtek 3. září se konala v Domově svaté Rodiny v Liboci sousedská slavnost Loučení s létem. Slavnost byla zahájena Sváťovým dividlem z Litoměřic loutkovým představením Jak pejsek s kočičkou myli podlahu. Sváťa částečně zapojil do hry i publikum a přeplněná jídelna, kde se divadlo konalo, se velmi dobře bavila.
Po divadle následovaly závody dětí na koloběžkách a odrážedlech, ale bylo možné si zajezdit i takzvaně mimo soutěž. Koloběžky zapůjčil portál Chodci sobě
Program pokračoval od půl páté koncertem country skupiny RG4, která roztančila hosty všeho věku.
Na sedmnáctou hodinu bylo naplánované sázení platanu na zahradě, a to za spolupráce s portálem www.sazimestromy.cz. Věříme, že každý nově zasazený strom pomůže ke zlepšení našeho prostředí.
V téže době také proběhla prezentace dopravně-bezpečnostní situace v Libocké ulici. Pozvání k diskuzi, které inicioval portál Chodci sobě, přijala také místostarostka Prahy 6 Mgr. Petra Kolínská. Hovořilo se o opatřeních, která již byla přijata a o možnostech, jak učinit dopravu v Libocké ulici bezpečnější.
S přípravou grilovaného občerstvení pomáhala, jak je na akcích Domova už téměř tradicí, Stará Garda – Senior klub Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Sousedé se zapojili do výzvy „Libocká bábovka“ a donesli své cukrářské výrobky, které pak mohli ostatní ochutnat. Svůj stánek na slavnosti mělo i vydavatelství knih pro děti – Meander a zájemci si mohli zakoupit některou z jejich krásně ilustrovaných knížek.
Zábava trvala až do pozdních odpoledních hodin, kdy se zahrada začala pomalu vylidňovat. Poté se zavřela brána a Domov utichl k nočnímu klidu.
Děkujeme všem, kteří se slavnosti zúčastnili, a budeme se těšit na další setkání na některé z našich akcí.

logoNadacelogodfDMS pantonet-mobile-logoprahapraha 3praha6apssmpsvwedos logoacpcargogroup-logo-cargopraguelogo zapojim se  BPS RGBfond pomoci minivizual 65mmKB Praha 7 Praha 8 Praha 11 Praha 13LMC small logo RGBoriginalTV Noe
 

charita praha

dms